KRETA PLAŻE

KRETA NAJPIĘKNIEJSZE PLAŻE LISTA TOP 7

KRETA PLAŻE

Kreta plaże – Kreta to prawdziwa perła Morza Śródziemnego, a jej plaże zachwycają naturalnym pięknem i różnorodnością krajobrazów. Wybraliśmy dla Ciebie siedem wyjątkowych plaż, które warto umieścić na liście miejsc do odwiedzenia podczas wakacji na tej greckiej wyspie. O Krecie przeczytacie też w naszym tekście: Kreta atrakcje turystyczne

Najpiękniejsze Plaże na Krecie, Które Musisz Odwiedzić

• Elafonisi - plaża z różowym piaskiem

Elafonisi beach kreta plaże

Ta unikalna plaża zachwyca różowym piaskiem i kryształowo czystą wodą. Elafonisi to idealne miejsce dla miłośników słońca i niezwykłych krajobrazów. 

• Vai – palmowa plaża

kreta plaże Vai

Vai słynie z największego w Europie lasu palmowego. To raj dla tych, którzy pragną poczuć tropikalny klimat w sercu Europy. 

• Preveli

preveli Kreta plaże

Preveli fascynuje nie tylko pięknem plaży, ale także rzeką, która wpada tu bezpośrednio do morza. To połączenie słodkiej wody z morską daje niezapomniane doznania. 

Kreta najpiękniejsze plaże

• Balos

kreta plaże balos

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych plaż na Krecie. Zaskakuje swoim turkusowym odcieniem wody i białym piaskiem – to prawdziwa karta pocztowa z Krety! 

• Falasarna

Kreta Plaża Falasarna

Według mitologii, to właśnie w tej jaskini narodził się Zeus. Jaskinia oferuje nie tylko bogatą historię, ale również imponujące formacje skalne. 

• Frangokastello

kreta plaże Frangokastello

Znana z malowniczego zamku na brzegu morza. Ta plaża to idealne miejsce dla tych, którzy cenią sobie zarówno historię, jak i piękne krajobrazy. 

• Kalypso Beach

kalypso beach kreta

Kalypso Beach, znana również jako “Pirates Fjord“, to plaża z głębokimi błękitnymi wodami i skalistym terenem. Jest to doskonałe miejsce do nurkowania i odkrywania podwodnego świata, dzięki czystej i przejrzystej wodzie. Plaża ta jest również idealnym miejscem na relaks i podziwianie malowniczych widoków. 

Prezentowane oferty pochodzą z serwisu naszego partnera Wakacje.pl, po kliknięciu w link zostaniesz przekierowany na serwis Wakacje.pl

Scroll to Top