KRETA ATRAKCJE

KRETA TOP7 ATRAKCJI KTÓRE MUSISZ ZOBACZYĆ

KRETA ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Kreta atrakcje turystyczne – Największa grecka wyspa, kryje w sobie wiele sekretów i atrakcji. Oto siedem miejsc, które naszym zdaniem warto odwiedzić podczas pobytu na Krecie. 

Kreta atrakcje turystyczne: 7 Miejsc, Które Musisz Odwiedzić

• Heraklion

kreta atrakcje turystyczne heraklion
Kreta atakcje turystyczne

Położony na północnym wybrzeżu Heraklion to stolica Krety, będąca punktem wyjścia dla wielu turystów. Miasto zachwyca bogatą historią oraz monumentalnymi budowlami sprzed wielu wieków. 

• Pałac w Knossos

kreta atrakcje turystyczne knossos
Kreta atrakcje - Pałąc w Knossos

Nieopodal Heraklionu znajduje się słynny pałac w Knossos – świadek potęgi minojskiej cywilizacji. To miejsce, w którym legendy przeplatają się z rzeczywistością, dając nam obraz życia starożytnych ludzi. 

• Samaria Gorge

kreta atrakcje - Samaria Gorge
Kreta atrakcje - Kanion Samaria George

Jeden z najdłuższych kanionów w Europie. Oferta dla tych, którzy pragną doświadczyć prawdziwej kreteńskiej przyrody, a także sprawdzić swoje zdolności trekkingowe na jednodniowej wycieczce. 

Kreta co warto zobaczyć

• Plaża Elafonisi

kreta co zobaczyć plaża elafonisi
Kreta atrakcje turystyczne - Plaża Elafonisi

Znana z różowego piasku i krystalicznie czystej wody, plaża Elafonisi to raj dla miłośników słońca i morskich kąpieli. Wyspa zachwyca swoim naturalnym pięknem i niezwykłymi widokami. Polecamy też tekst: Kreta plaże

• Jaskinia Diktejska – Grota Zeusa

Kreta Jaskinia Diktejska – Grota Zeusa
Jaskinia Diktejska – Grota Zeusa

Według mitologii, to właśnie w tej jaskini narodził się Zeus. Jaskinia oferuje nie tylko bogatą historię, ale również imponujące formacje skalne. 

• Balos Lagoon

Kreta które warto zobaczyć Balos Lagoon
Balos Lagoon to atrakcja, którą warto zobaczyć na Krecie

Ten turkusowy lagunowy raj z białymi piaskami to jedno z najpiękniejszych miejsc na Krecie. Dostęp do laguny jest możliwy zarówno drogą lądową, jak i morską. 

• Spinalonga

kreta co zobaczyć atrakcje - Spinalonga
Kreta co warto zobaczyć - Spinalonga

Spinalonga, maleńka wysepka położona 20 km od wybrzeży Krety, przez ponad 50 lat stanowiła miejsce zesłania dla chorych na trąd, obecnie jest popularną atrakcją turystyczną. Wyspa zachwyca swoją historią, ale także malowniczymi widokami na Morze Egejskie. 

Kreta czy warto?

Zastanawiacie się czy jechać na Kretę? Kreta to wyspa, która ma do zaoferowania coś dla każdego. Miłośnicy historii znajdą tu liczne stanowiska archeologiczne, miłośnicy przyrody zachwycą się jej pięknem, a miłośnicy kultury będą mogli poznać bogatą historię i tradycję wyspy. 

Prezentowane oferty pochodzą z serwisu naszego partnera Wakacje.pl, po kliknięciu w link zostaniesz przekierowany na serwis Wakacje.pl

Scroll to Top