KORFU ATRAKCJE

TOP 9 ATRAKCJI KTÓRE MUSISZ ZOBACZYĆ NA KORFU

KORFU ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Korfu atrakcje turystyczne – Korfu, nazywane również “Zieloną Wyspą”, jest jedną z najpiękniejszych wysp w Grecji. Zachwyca zarówno swym krajobrazem, jak i bogatą historią. Przedstawiamy dziewięć niezapomnianych atrakcji turystycznych, które warto odwiedzić podczas pobytu na tej niesamowitej wyspie. 

Tylko na Wakacje.pl

Najpiękniejsze Atrakcje Korfu - TOP 9

• Korfu - Stare miasto

atrakcje turystyczne korfu - stare miasto
Korfu atakcje turystyczne

Stare Miasto Korfu, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jest prawdziwym klejnotem architektonicznym. Wąskie, kręte uliczki pełne są urokliwych kamieniczek i zabytków. Wędrując po nich, poczujesz atmosferę dawnych czasów. 

• Pałac Achilleion

Korfu atrakcje Pałac Achilleion
Korfu atrakcje -Pałac Achilleion

Zbudowany dla cesarzowej Elżbiety (Sissi) pałac Achilleion to majestatyczna rezydencja otoczona pięknymi ogrodami. Rzeźby Achillesa zdobiące teren pałacu dodają mu niepowtarzalnego charakteru. 

• Kanoni i Pontikonisi

korfu atrakcje turystyczne- Pontikonisi
Korfu atrakcje turystyczne - Pontikonisi

Kanoni to malowniczy punkt widokowy, skąd roztacza się przepiękny widok na małą wyspę Pontikonisi. Legenda głosi, że jest to okręt Odysa zamieniony w kamień przez Posejdona. 

Korfu co warto zobaczyć

• Plaża Paleokastritsa

Korfu - Plaża Paleokastritsa
Kreta atrakcje turystyczne - Plaża Paleokastritsa

Paleokastritsa słynie z turkusowego morza i pięknych zatoczek. To idealne miejsce do relaksu na słońcu oraz uprawiania sportów wodnych. Więcej o plażach na Korfu przeczytacie w tekście Korfu plaże

• Klasztor Theotokos w Paleokastritsa

korfu atrakcje turystyczne Klasztor Theotokos w Paleokastritsa
Korfu atrakcje turystyczne - Klasztor Theotokos w Paleokastritsa

Położony na wzgórzu klasztor oferuje nie tylko wgląd w życie mnichów, ale również zapierające dech w piersiach widoki na otaczające go krajobrazy. 

• Twierdza Angelokastro

twierdza Angelokastro
Twierdza Angelokastro

Ta imponująca twierdza położona na skalistym wzgórzu stanowiła niegdyś ważny punkt obronny wyspy. Dziś można podziwiać z niej niesamowite widoki. 

• Muzeum Azjatyckie

korfu atrakcje muzeum azjatyckie
Korfu atrakcje muzeum azjatyckie

Jest to jedyne tego typu muzeum w Grecji. Zgromadzono tu cenne kolekcje pochodzące z Dalekiego Wschodu, które przyciągają miłośników kultury azjatyckiej. 

• Plaża Sidari

korfu sidari
Plaża Sidari

Znana z tzw. “Kanałów Miłości” – skalnych formacji powstałych w wyniku erozji. To romantyczne miejsce, które przyciąga zakochane pary z całego świata. 

• Góra Pantokrator

Korfu góra Pantokrator
Korfu góra Pantokrator

Najwyższy szczyt Korfu, skąd roztaczają się niezapomniane widoki na całą wyspę. Doskonałe miejsce na piesze wędrówki i kontakt z naturą. 

Korfu czy warto?

Odkryj niezwykłe atrakcje turystyczne wyspy Corfu podczas nadchodzących wakacji. Ta perła Morza Jońskiego kryje w sobie liczne skarby, które czekają na odkrycie. Zachwyć się pięknem jej krajobrazów, zabytków i kultury. Corfu to idealne miejsce na niezapomniane wakacyjne przygody. 

Prezentowane oferty pochodzą z serwisu naszego partnera Wakacje.pl, po kliknięciu w link zostaniesz przekierowany na serwis Wakacje.pl

Scroll to Top